Powerchair hokej, dříve zvaný electric wheelchair hokej, česky hokej na elektrickém vozíku je dalo by se říci obdoba florbalu. Hraje se s florbalovým míčkem a florbalovými holemi. Hráči, kteří nemohou hrát s klasickou hokejkou, hrají s tzv. T-hokejkou připevněnou k přední část vozíku. Tým se skládá z pěti hráčů na hřišti. Brankář a minimálně jeden další hráč na hřišti musí používat T-hokejku, zbytek týmu používá klasickou florbalovou hůl. Powerchair hokej je bezkontaktní sport, při hře je zakázáno hákování, atakování protihráče hokejkou, házení hokejky, narážení vozíkem do soupeře, vysoká hůl a další fauly. Pokud dojde k porušení pravidel, následují tresty, které mají podobu karet. Zelená karta je varování, žlutá dvouminutový trest a červená vyloučení do konce utkání, dalším trestem je trestné střílení.

Hřiště má klasický tvar, je ohraničeno mantinely, které jsou vysoké 20 cm a všechny rohy musí být zakulacené. Hrací pole je rozděleno několika čárami do různých zón. Na hřišti se nacházejí dvě brány, které mají atypický rozměr 250x20x40 cm a před ní se nachází půlkruh, který ohraničuje brankoviště.

Hraje se pouze na elektrickém vozíku, pro který platí podmínka, že pod ním musí volně projít míček a nesmí jezdit rychleji než 15 km/h. Hraje se s klasickým míčkem a florbalovými holemi. Hráči, kteří nemohou hrát s klasickou hokejkou, mohou hrát s tzv. T-stick hokejkou, což je konstrukce připevněná k přední části vozíku.Tým se skládá z pěti hráčů na hřišti a maximálně 5 dalších hráčů na střídačce. Brankář a minimálně jeden další hráč na hřišti musí používat T-stick hokejku. Tým může mít na své střídačce jednoho trenéra a jednoho asistenta trenéra a ti mohou během utkání hráče neomezeně střídat, ovšem pouze při přerušení hry.

Kompletní pravidla